Farby olejne

W Renesansie uważamy, że mamy wielką odpowiedzialność przed każdym artystą – osobą, która wybiera nasze farby. Dlatego czując się wyróżnieni ich wyborem, nieustannie pracujemy nad stworzeniem możliwie najlepszego produktu.  Wybieramy najwyższej jakości pigmenty i spoiwa. Naszym celem jest, aby farby wytwarzane w Polsce były synonimem jakości.
Nasze zaangażowanie w chronienie środowiska wykracza poza produkcję farb bezrozpuszczalnikowych dla artystów. Farby olejne składają się z pigmentu zawieszonego w spoiwie. My jako spoiwa używamy oleju lnianego i oleju krokoszowego. Są to produkty naturalne, pochodzenia roślinnego, nietoksyczne.

 Oils for Art to niezwykłe farby artystyczne wytwarzane za pomocą wyjątkowego procesu produkcyjnego, gwarantującego spełnienie najwyższych wymagań. Zawierają najlepsze tradycyjne pigmenty. Jednocześnie jesteśmy niejednokrotnie podekscytowani mogąc używać kilka wybitnych, nowo-opracowanych pigmentów. A wszystkie w wysokiej koncentracji.

 Rezultatem tych znakomitych formuł są farby o największej czystości i głębi, które łatwo mieszają się ze sobą. Oils for Art są wyjątkowe w porównaniu do innych farb obecnych na rynku ponieważ stosujemy wiele praktyk dawnych mistrzów podczas łączenia spoiwa olejnego z pigmentami, które zostały wstępnie ‘nasączone’ olejem lnianym. W naszych recepturach stosujemy wiele wariantów oleju lnianego oczyszczonego w zaawansowanym procesie rafinacji. Jednak do produkcji białych odcieni używamy mieszaniny olejów na bazie oleju krokoszowego z Belgii. Tak zwane środki pomocnicze i dodatki stosujemy w ilościach minimalnych aby zapewnić spójność i odpowiednią konsystencję niezbędną dla harmonijnej pracy i procesu wysychania farb olejnych. Pigment i olej lniany są po prostu niewystarczające, aby uzyskać dobrą farbę artystyczną.

Alergicy i osoby wrażliwe na czynniki chemiczne często reagują na rozpuszczalniki i rozcieńczalniki-media, które są używane do rozrzedzania farby lub czyszczenia pędzli, bardziej niż na samą farbę olejną. W takim przypadku sugerujemy mycie pędzle i narzędzia z resztek farby przy zastosowaniu naszego Rozpuszczalnika Roślinnego i używanie wolnego od rozpuszczalników Medium Olejnego Sykatywowego, aby zwiększyć poślizg pędzla w trakcie malowania.